Вернуться   ::AzeriTriColor-Форум:: > Азеритриколор > Политика в Азербайджане

Ответ

Опции темы Опции просмотра
Старый 15.01.2011, 00:46   #2351
Нас 146%! ;-)

Поблагодарили 1,460 раз(а) в 978 сообщениях
Вес репутации: 54
prostak на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от ksen Посмотреть сообщение
Я очень извиняюсь,а это кто такие-АД, ЗБ(Зия Буниатов?) и ФГ?
Да. Еще Афияддин Джалилов и Фатулла Гусейнов ("черный полковник").

prostak вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
ksen (15.01.2011)
Старый 15.01.2011, 01:14   #2352
Местный

Поблагодарили 4,344 раз(а) в 3,068 сообщениях
Вес репутации: 258
Scarlett как роза среди колючекScarlett как роза среди колючекScarlett как роза среди колючекScarlett как роза среди колючек
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от ksen Посмотреть сообщение
Я очень извиняюсь,а это кто такие-АД, ЗБ(Зия Буниатов?) и ФГ?
Афяддин Джалилов, Зия Буниатов, Фатулла Гусейнов(гара полковник) и этот список не полный....

Scarlett вне форума   Ответить с цитированием
ksen (15.01.2011)
Старый 15.01.2011, 01:49   #2353
Местный

Поблагодарили 860 раз(а) в 595 сообщениях
Вес репутации: 77
spectator на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Erkin Посмотреть сообщение
Мой новый пост на блоге. Возможно, несовсем по обсуждаемой тут теме, но все же...

http://erkin13.blogspot.com/2011/01/...an-tsirlr.html
Цитата:
Bizim cəmiyyətdə isə çox şey, sanki, tərsinə inkişaf edir. Cəmiyyətimiz qapanır, paylaşma təşviq olunmur, ortaq məsuliyyət duyumu yaranmır. İntellektual sahədə, bəzi kövrək istisnaları çıxmaq şərtilə, dərin və qorxuducu boşluq var. Siyasətimiz cılız, kobud və nadandır. İştirakçılıq və təşəbbüs az qala bütün sahələrdə boğulur. Boşluğu din doldurmağa başlayır. Özü-özlüyündə bunda böyük bir problem görmürəm. Daha böyük problem proseslərin intellektual tutumunun dayazlığındadır.
Очень даже по теме, просто здесь почти никто не читает по-азербайджански

spectator вне форума   Ответить с цитированием
Xan (15.01.2011)
Старый 15.01.2011, 04:08   #2354
Местный

Поблагодарили 1,667 раз(а) в 1,286 сообщениях
Вес репутации: 111
Cайгон и Ямайка на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от spectator Посмотреть сообщение
Очень даже по теме, просто здесь почти никто не читает по-азербайджански
Попробуй почитай, когда комп сплошные квадратики и другие значки показывает...

Cайгон и Ямайка вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.01.2011, 05:40   #2355
Местный

Поблагодарили 2,198 раз(а) в 1,381 сообщениях
Вес репутации: 114
Хикмет Гаджи-заде на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

7 yaş - atası ölüb, 8 yaş - məktəbdən qovulub, 17 yaş - universitetə girə bilməyib, 24 yaş - həbs olunub, 2 ay təkadamlıq kamerada saxlanılıb, 25 yaş - sürgün olunub, 30 yaş - doğulduğu şəhər işğal olunub, 37 yaş - böyrək xəstəliyinə tutulub, 38 yaş - işdən qovulub, haqqında həbs qərarı verilib, 39 yaş - edam cəzasına məhkum olunub, 42 yaş - Türkiyənin prezidenti olub – M. K. Atatürk
Изображения
Тип файла: jpg Atat?rk.jpg (31.9 Кб, 0 просмотров)

Хикмет Гаджи-заде вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.01.2011, 10:40   #2356
Местный

Поблагодарили 335 раз(а) в 271 сообщениях
Вес репутации: 35
Kerim на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Erkin Посмотреть сообщение
Мой новый пост на блоге. Возможно, несовсем по обсуждаемой тут теме, но все же...

http://erkin13.blogspot.com/2011/01/...an-tsirlr.html
Эркин, мне кажется что вы мыслите на русском а потом переводите это на азербайджанский. Перевод при этом очень буквальный а не художественный.

Kerim вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.01.2011, 12:45   #2357
Местный

Поблагодарили 860 раз(а) в 595 сообщениях
spectator на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Kerim Посмотреть сообщение
Эркин, мне кажется что вы мыслите на русском а потом переводите это на азербайджанский. Перевод при этом очень буквальный а не художественный.
Не согласен с этим рассуждением. Эркин думает, мне кажется, не на русском, а просто другими категориями, непрывычными для наших интеллигентов А язык у него живой, сочный и креативный.

spectator вне форума   Ответить с цитированием
Xan (15.01.2011)
Старый 15.01.2011, 17:56   #2358
Местный

Поблагодарили 762 раз(а) в 512 сообщениях
Xan на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от spectator Посмотреть сообщение
Не согласен с этим рассуждением. Эркин думает, мне кажется, не на русском, а просто другими категориями, непрывычными для наших интеллигентов . А язык у него живой, сочный и креативный.
полностью с Вами согласен.

Xan вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.01.2011, 17:59   #2359
Местный

Xan на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Между тем мусават продолжает разрушаться...

http://www.aze.az/news_ryady_partii_musavat_49662.html

На этом фоне еще больше берет дрожь, когда понимаю насколько серьезна для нас политизация Ислама в нашей стране в наших сегодняшних условиях. Зардушт Ализаде тут прав - против этого в какой-то момент они не смогут противостоять. Протест против запрета хиджаба перед мин образования собрал больше людей, чем любая из последних акций оппозиции...

Старый 19.01.2011, 06:58   #2360
Местный

Мои фотоальбомы

Hikmət Hacızadə: “Partiya yoxdur, bircə bayraq qalıb” - Müsahibə

http://qafqazinfo.az/_HIKM%C6%8FT_HA...987-xeber.html

18.01.2011 | 16:48

Müsavat Partiyasının Divan üzvü Hikmət Hacızadənin “Qafqazinfo”ya müsahibəsi:

- 2011-ci ildə siyasi sahədə Azərbaycanda hansı yenilik gözləyirsiniz?
- Azərbaycanda hələki siyasət ölüb. Siyasi səhnə artıq yoxdur. Bu əslində çoxdan, 95-96-cı illərdən belə idi. Amma keçən il bu hamıya aydın oldu. Parlament seçkilərində bəlli oldu ki, artıq açıq siyasət də yoxdur, partiyalar da. YAP da heç kəsə lazım deyil. Bax bu sönük mənzərə gözümün qabağındadır. Mən istəyərdim ki, heç olmasa, cəmiyyət bir az canlanıb, səs çıxarıb, müqavimət göstərsin. Amma nə olacaq, nə olmayacaq, mən deyə bilmərəm.

- Sizin fikrinizcə, bu ölünü diriltmək mümkündürmü?
- Mümkündür. Amma nəsə baş verməlidir. Mən hələ ki, nəyinsə baş verəcəyini görmürəm. Buna şərait yoxdur.

- İctimai-siyasi proseslərin canlanması üçün müxalifət nə etməlidir?
- Müxalifət partiyalarında, əgər belə güc varsa onlar mənəvi gücə çevirilməlidir. O zaman ki, onlar siyasi güc kimi tutulurdularsa, əvvəllər onların arxasında hansısa sosial qruplar və sair dururdu, onlara dəstək verilirdi, siyasi qruplar, siyasi liderlər var idi. İndi onlar yoxdur. Ya ölkədən gedib, ya tutulub, satılıb və ya çörək dalınca gedib, ya yuxulayıb. Demək, meydanda qalmaq istəyən ancaq siyasi yolla deyil, mənəvi yolla vəziyyətə təsir edə bilər. Necə ki, Brejnev vaxtında xalqı oyatmaq istəyən dissidentlər bu yolla təsir etmək istəyirdilər. Bax budur. Molla Nəsrəddin jurnalı yolu, Zərdabi yolu, Saxarov yolu. Hələki ancaq bunlar qalıb.

- Yəni sıfırdan başlamaq lazımdır?
- Bəli. Sıfırdan başlamaq lazımdır.

- Bəs, heç satılmayan qalıbmı ?
- Var, qalıb onlardan. Amma onlar siyasi qüvvə təşkil etmirlər. Çox azlıq təşkil edirlər. Mən əhalini deyirəm. Əhali arasında qeyrətli insanlar, ürəyi yananlar qalıb, amma onlar çox azdır.

- Onları təşkilatlanmağa ehtiyacı varmı ?
- Onları məsələn partiya şəklində, hansısa hərəkat şəkilində təşkilatlanmaq mümkün deyil. Çünki onların sayı azdır. Tək-tük orda-burda qalıblar. İndi biz Brejnev dövründəki kimi vəziyyətdəyik.

- Bu prosesləri hakimiyyətin müxalifət üzərində qələbəsi kimi qiymətləndirmək olarmı ?
- Onlar elə hesab edirlər ki, bu qələbədir. Ancaq bu, ölkə üçün böyük bir faciədir. Əgər ölkədə siyasi rəqabət, arena yoxdursa, demək bu , elə orqanizmdir ki, onun sinir sistemi, qarşılıqlı əlaqəsi yoxdur. Yaxud ayaq çürüyürsə, baş bu barədə xəbər tutmur.

- Ölkədə fəallığı AXCP və Müsavatın birləşməsi ilə yaranacağına güman vardı. Amma bu da baş tutmadı...
- Mən bu prinsipin tərəfdarı idim. Əgər camaat istəyirdisə, onlardan nəsə umurdusa, birləşsəydilər, yaxşı olardı.

- Onlar birləşərsə, fəallıq gətirə bilərdilərmi ?
- Bir az fəallıq gətirə bilərdi. Amma böyük canlanma , hansısa hərəkat yaratmazdı. Təkcə birləşməklə yox, hansısa şəraitdə, hansısa şərtlər dəyişməlidir. Büdcədə pul azalmalıdır, hansı ki, oradan polislərə, maskalılara, verilir. Əgər ölkədə yarıtmaz idarəetmə varsa, onda ölkənin sabitliyi tənəzzülə gedir. Camaat başlayır acından oyanmağa, hərəkat başlayır. Bizdə isə neft o mənzərəni pozur. Büdcədə pul var, polisə verilir, maskalılara verilir, onlar da camaatı döyür. Başqa səbəblər də var. Bizim iki diktator ölkə, Rusiya ilə İran arasında olmağımız, demokratik ənənələrin az olması, Sovet irsi və digər sadaladıqlarım bizim demokratik inkişaf etməyimizə mane olur.

- Partiyaların birləşməsi ilə bağlı müzakirələrdə iştirak edirdinizmi?
- Mənim başım qarışıq olduğu üçün mən iştirak etmirdim. Amma birləşmənin tərəfdarıyam, birləşsələr pis olmaz.

- Hesab edirsinizmi, bu məsələ artıq qapadılıb?
- Mən elə hesab etmirəm. Geniş əməkdaşlıq var idi, yenə də olacaq. Partiyanın birləşmə məsələlərində isə sədr problemləri var. Kim hansı yer tutacaq, aşağıda-yuxarıda olanlar kim olacaq. Onu da Məhəmməd Peyğəmbərin vaxtından bu yana hələ heç kəs həll etməyib. Müsəlman mədəniyyətində sədr davasını hələ ki, heç kəs həll etməyib. Bax elə bu cür mənasız şeylər müsəlmanın evini yıxır.

- Partiyadakı istefaları necə dəyərləndirisiz ?
- Bunlara görə mən çox məyusam. Bu adamlar getməsə yaxşı olardı. Onlar hamsı ləyaqətli insanlardı. Mən istərdim ki, biz bir olaq. Bütün çətinliklərə baxmayaraq, siyasi partiyalar, siyasət olmasa belə Müsavatın bayrağı, simvolu var. Biz onu qorumalıyıq. Ona görə də mən bu bayrağın yanında qalmışam və davam edəcəyəm. Mən çalışacağam “Molla Nəsrəddin “olum.

- Cəbhə ilə birləşməyi Müsavat özü təklif etmişdi, lakin sonradan bu mövqedən geri çəkildi?
- Çox absurd bir şey alındı.

- Buna səbəb nə idi ?
- Bu mövqeyimizin zəifliyidir. Nəyə görə bu təklif irəli sürülmüşdü, nəyə görə ində belə oldu?!!! Mövqeyimizin zəifliyindən. Qabaqcadan bunu düşünmək lazım idi ki, bunun sonu belə olacaq və belə təklif sürülməməli idi.

- Bu sizə qarşı kampaniya aparmağa arqument verdi ?
- Biz qalmışıq ki, bizə qarşı da kampaniya aparsınlar ? Yoxdur heç kəs. Bircə bayraq qalıb. Onu saxlamaq lazımdır.

- Partiyanın rəhbərliyi, başqanı, müavinləri var...
- Partiya yoxdur. Siz deyən mənada partiya yoxdur. Var e, orada qərargah var, oturublar. Amma həqiqi siyasi qüvvə kimi, hansısa sosial qrupların təşkilatçısı, rəhbəri kimi yoxdurlar. Çünki o sosial qruplar yoxdur. Odur ki, bizə hücumlar da çox olub. Nə etməyiblər ki? Balalarımız da tutublar. Ona görə artıq bir şey gözləmirəm. Sadəcə olaraq, onlar sevinirlər ki, ahaaa sinir sistemini sıradan çıxarıdq. Daha heç yerimiz ağrımayacaq. Bax belədir... Sevinirlər.

2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Bergmann (21.01.2011), Xan (19.01.2011)
Старый 19.01.2011, 11:31   #2361
Нас 146%! ;-)

Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Хикмет Гаджи-заде Посмотреть сообщение
Hikmət Hacızadə: “Partiya yoxdur, bircə bayraq qalıb” - Müsahibə

http://qafqazinfo.az/_HIKM%C6%8FT_HA...987-xeber.html

18.01.2011 | 16:48

Müsavat Partiyasının Divan üzvü Hikmət Hacızadənin “Qafqazinfo”ya müsahibəsi:

- Bəs, heç satılmayan qalıbmı ?
- Var, qalıb onlardan. Amma onlar siyasi qüvvə təşkil etmirlər. Çox azlıq təşkil edirlər. Mən əhalini deyirəm. Əhali arasında qeyrətli insanlar, ürəyi yananlar qalıb, amma onlar çox azdır.
Это интервью опубликовано без купюр? Напрашивается явный вывод о том, что вы как будто бы сказали, что satılmayanlar var, amma onlar siyasədə deyillər.

Цитата:
- Cəbhə ilə birləşməyi Müsavat özü təklif etmişdi, lakin sonradan bu mövqedən geri çəkildi?
- Çox absurd bir şey alındı.

- Buna səbəb nə idi ?
- Bu mövqeyimizin zəifliyidir. Nəyə görə bu təklif irəli sürülmüşdü, nəyə görə ində belə oldu?!!! Mövqeyimizin zəifliyindən. Qabaqcadan bunu düşünmək lazım idi ki, bunun sonu belə olacaq və belə təklif sürülməməli idi.
Вот тут этому корреспонденту надо бы надавать по пятой точке. Не было такого təklif'а, с чего он взял?

Но удивительнее всего, что вы стали отвечать в том же духе.

Старый 21.01.2011, 11:12   #2362
Местный

Xan на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Опять Гаджилы делает фантастические заявления. Это параллельно интервью других членов партии, которые говорят открыто, что не все так уж и хорошо.

Я так понимаю, раз Ариф Гаджилы так много говорит (да еще и так оптимистично), то видимо его все-таки готовят на пост Башгана?

http://www.aze.az/news_arif_gajily_v_50113.html

В азербайджанской оппозиционной партии «Мусават» не исключены новые отставки.
Как сообщает AZE.az, «в рядах «Мусават» десятки тысяч членов. Однако уход отдельных лиц из партии не исключен. Тем не менее, число людей, вступающих в последнее время в ряды партии "Мусават", намного превышает количество покинувших ее», - сказал в Trend руководитель центрального исполнительного аппарата оппозиционной партии «Мусават» Ариф Гаджилы.

Он отметил, что процесс прихода новых сил в руководство партии продолжается.

«В партии идет процесс обновления и омоложения. Думаю, что отрицательных последствий у этого процесса будет гораздо меньше, чем успехов», - добавил Гаджилы.

За последнее время четыре функционера азербайджанской оппозиционной партии «Мусават» и 15 членов городской организации Сумгайыта подали в отставку и покинули ряды партии.

По мнению Гаджилы, уход 19 членов «Мусават» не возымеет серьезных последствий для партии.

«Думаю, что мы выйдем из этого процесса окрепшими, и будущая деятельность партии будет более гибкой и динамичной. Я уверен, что приход в ряды партии новых лиц вместо ушедших, процесс укрепления партийного руководства, а также приход в руководство «Мусават» лиц, активно занимающихся политической деятельностью, позитивно повлияет на деятельность партии.

Считаю, что, заполняя за короткое время пустоты, возникшие в результате ухода из рядов партии отмеченных лиц, мы добьемся, чтобы «Мусават» продолжал вести более серьезную, более гибкую и более динамичную деятельность», - сказал он.

Старый 21.01.2011, 11:18   #2363
Администратор

Поблагодарили 10,570 раз(а) в 6,663 сообщениях
Вес репутации: 1
Dismiss за этого человека можно гордитсяDismiss за этого человека можно гордитсяDismiss за этого человека можно гордитсяDismiss за этого человека можно гордитсяDismiss за этого человека можно гордитсяDismiss за этого человека можно гордитсяDismiss за этого человека можно гордитсяDismiss за этого человека можно гордитсяDismiss за этого человека можно гордится
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Xan Посмотреть сообщение
Опять Гаджилы делает фантастические заявления. Это параллельно интервью других членов партии, которые говорят открыто, что не все так уж и хорошо.
Действительно, почему все заявления делает Ариф Гаджилы, а Иса Гамбар молчит?

Dismiss вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.01.2011, 11:23   #2364
Местный

Kerim на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Xan Посмотреть сообщение
Я так понимаю, раз Ариф Гаджилы так много говорит (да еще и так оптимистично), то видимо его все-таки готовят на пост Башгана?
Хикмет бей, как вы думаете, если Ариф станет башганом, останется ли костяк Мусавата?

Старый 21.01.2011, 14:14   #2365
Нас 146%! ;-)

Мои фотоальбомы

Цитата:
ŞƏHİDLİKDƏ İQTIDAR-MÜXALİFƏT TOQQUŞMASI

http://www.musavat.com/new/Gündəm/93...OQQUŞMASI

Azərbaycanın effektiv idarə olunması deyil, Tanrının qismət etdiyi sərvətlər nəticəsində artan büdcəni və hərbi xərcləri görən ermənilər "qorxudan əsir".

Və bu sərvətlərə sahib çıxmış, erməniləri "qorxuya salan" iqtidar "zəif müxalifətin", sadə insanların əlində tutduğu plakatları görəndə, lap özünü batırıb bulayır.

Xan (26.01.2011)
Старый 23.01.2011, 16:15   #2366
Местный

Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от prostak Посмотреть сообщение
Вот тут этому корреспонденту надо бы надавать по пятой точке. Не было такого təklif'а, с чего он взял?
Такой теклиф был

его в прошлом году сделал Иса в своем выступлении на юбилее ПНФА

Потом ПНФА на своем съезде поддержал это предложение

Потом Мусават дал задний ход

Нехорошо получилось

Насчет моей фразы она переводится так: "честные люди у нас остались еще, но они политически не активны".

Xan (26.01.2011)
Старый 23.01.2011, 16:15   #2367
Местный

Мои фотоальбомы

Facebook: Fuad Qehramanli

Tunis inqilabı göstərdi ki, əslində "heç kimə inanmırıq ,kimin dalınca gedək" deyənlər əslində mübarizədən qorxduqları üçün bəhanə gətirirlər.Çünki, xalq zülmə boyun əymək istəməyəndə, köləliyə alışmayanda nəinki siyasi liderin çağrışına, hətta göyərti satana görə də inqilab edir. Əgər köləsənsə mübarizədə iştirak etməmək üçün çox bəhanə tapmaq olar.

2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Bergmann (24.01.2011), prostak (23.01.2011)
Старый 23.01.2011, 16:16   #2368
Местный

Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Kerim Посмотреть сообщение
Хикмет бей, как вы думаете, если Ариф станет башганом, останется ли костяк Мусавата?
Да уже никого и не осталось

Старый 23.01.2011, 22:50   #2369
Местный

Kerim на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

1. вы собственно на чьей стороне?

2. за что Ариф так не любим? (непопулярен)

Старый 23.01.2011, 22:55   #2370
Местный

Scarlett как роза среди колючекScarlett как роза среди колючекScarlett как роза среди колючекScarlett как роза среди колючек
Мои фотоальбомы

Цитата:
Да уже никого и не осталось
а что случилось с не оставшимися ?

Старый 23.01.2011, 23:10   #2371
Нас 146%! ;-)

Мои фотоальбомы

Цитата:
Такой теклиф был

его в прошлом году сделал Иса в своем выступлении на юбилее ПНФА

Потом ПНФА на своем съезде поддержал это предложение

Потом Мусават дал задний ход

Нехорошо получилось

Обратим внимание на то, как реагируют те, кто справа и слева от башгана, начиная с 1 мин. 53 сек. )

Я сам -двумя руками за объединение и с 1 мин.53 сек. присоединяюсь к аплодисментам.

Последний раз редактировалось prostak; 24.01.2011 в 00:35.
Xan (26.01.2011)
Старый 23.01.2011, 23:19   #2372
Нас 146%! ;-)

Мои фотоальбомы

.
Цитата:
Müsavatın Başqanı İsa Qəmbərə

Təşəkkür Məktubu

Əziz İsa bəy!

Azad mətbuatın parçalanmış və eybəcərlənmiş cəsədi üzərində ikrah doğuran “Ruh”un utanmaz çalağan rəisinə Sizin açıq rəmzi etirazınızı mən böyük sevinc hissi ilə qarşıladım. Bu rəmzi aksiya ölmüş “Ruh”un mükafatından imtina əyalət düşüncəli primitiv avtoritarizmə ən böyük zərbələrdən oldu. İctimai missiyanı şəxsi qazanc mənbəyinə çevirmiş insanların ümidinə qalmış əyalət düşüncəli Azərbaycan avtoritarizminin deqradasiyasını ən parlaq şəkildə təcəssüm etdirən hadisə də məhz beynəlxalq aləm tərəfindən mətbuatın düşməni kimi tanınmış İlham Əliyevə jurnalistlərin dostu vəsiqəsinin təqdim edilməsi oldu. Sizin son aksiyanız isə İlham Əliyev və Mehdiyev hakimiyyətini “təsərrüfat mətbuatı”nın dəstəyindən də məhrum etdi.
Yalnız tarixi şəxsiyyətlər rəmzi addımlar atmaq qüdrətinə malikdirlər. Siz belələrindənsiniz. Saxta ittihamlarla həbsdə saxlanılan jurnalistin müdafiəsinə, eləcə də yüzlərlə repressiyaya məruz qalmış qələm sahiblərinin haqqını qoruduğunuz üçün Sizə öz dərin təşəkkürümü bildirirəm. Sizin bu aksiyanız mənə böyük Ruh verdi.
Deyirlər, tarix məhz tarixdə işıqlı və zülmətli izlərdən yaranan saplardan toxunur. Arzu edirəm ki, Siz həmişə tarixi işıqlı saplarla toxuyasınız.

İnqilabi salamlarla,
Sizin Eynulla Fətullayev
Изображения
Тип файла: jpg letter.jpg (135.3 Кб, 0 просмотров)

Старый 25.01.2011, 22:09   #2373
Модератор

Поблагодарили 1,068 раз(а) в 595 сообщениях
Вес репутации: 40
Prater на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Такой вопрос форумчанам. Что вы знаете о деле Рагима Нагиева? У меня собственного мнения нет, хотелось бы послушать тех, кто этот вопрос изучал.

Prater вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.01.2011, 23:04   #2374
Местный

Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Prater Посмотреть сообщение
Такой вопрос форумчанам. Что вы знаете о деле Рагима Нагиева? У меня собственного мнения нет, хотелось бы послушать тех, кто этот вопрос изучал.
А какая реакция была к его открытому письму? Вы не в курсе?

Старый 26.01.2011, 09:48   #2375
Местный

Xan на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от prostak Посмотреть сообщение

Обратим внимание на то, как реагируют те, кто справа и слева от башгана, начиная с 1 мин. 53 сек. )

Я сам -двумя руками за объединение и с 1 мин.53 сек. присоединяюсь к аплодисментам.
Простак, Вы видимо больше в курсе чем я, поскольку более активны. Скажите, а кто в партии стоит за Гаджилы? каковы мотивы его? почему он так против объединения? Почему ушел не он, а столько других членов партии?

Ответ