Показать сообщение отдельно
Старый 28.05.2011, 01:20   #555
Нас 146%! ;-)

Поблагодарили 1,460 раз(а) в 978 сообщениях
Вес репутации: 55
prostak на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Xan Посмотреть сообщение
...Кстати, по поводу иджракома визита в Нахчиван я не слышал... Как его имя было, и если можно поподробнее расскажите...
Xan, нашел вот такой хороший момент, где и про Ходжалы, и про иджраком:

Eynulla Fətullayev AzadlıqRadiosunun forum iştirakçılarının suallarına cavab verir

Цитата:
Kimdən: Eynulla Fətullayev

11.01.2011 17:05 - Ümid edirəm ki, Xocalı faciəsi haqqında suallar daha mənə verilməyəcək. Mən bu suala cavab verməkdən yorulmuşam. Çünki:

a) “Qarabağ gündəliyi” sərlövhəli səfər qeydlərimdə Xocalı qəsəbəsinin erməni-rus hərbi birləşmələr tərəfindən işğal olunmasını, bu qətliamın səbəbkarı – erməni işğalçı hərbi korpusunun olduğunu, işğaldan sonra işğalçıların şəhərin hətta adını da dəyişdirməsini vandalizm olduğunu dilə gətirmişəm. Diqqətlə oxuyun.

b)internetdə mənim adımdan yayılan fikirlər (“Qarabağ gündəliyi”ndə dərc olunandan savayı) mənə məxsus deyil, bu məntiqlə mən də “Ramiz Mehdiyev” və ya “Elmar Məmmədyarov” adlı nikləri qeydiyyatdan keçirib, Nyu-Yorkun qədim erməni şəhəri olmasından yaza bilərəm – buna trollitəxribatı deyillər.

c) Ehtiyatda olan zabitəm, Murovdağda, ən strateji hərbi nöqtələrdə dislokasiya olunan motoatıcı taborun komandir müavini və tağım komandiri vəzifələrində Azərbaycana xidmət etmişəm (pafoslu səsləndiyinə görə oxuculardan üzr istəyirəm), tabeçiliyimdə olan əsgərlər şəhid olublar. Mən sözdə yox, həyatda müharibənin nə olduğunu bilirəm.

d) mənim subyektiv fikirlərimə görə, Qarabağ müharibəsində məğlubiyyətimizin səbəbləri erməni işğalı ilə yanaşı, həm də daxildəki satqınlıqdır. Bunun bariz nümunəsi – 1992-ci ildə Qarabağ uğrunda gedən şiddətli döyüşlər zamanı Naxçıvanın rəhbəri Heydər Əliyevin Ermənistan prezidenti L.Ter-Petrosyanla əldə etdiyi separat danışıqlar nəticəsində bağladığı separat atəşkəs rejimidir. Eyni zamanda Xocalı şəhərinin icra başçısı Elman Məmmədovun (bu gün Milli Məclisin deputatıdır) şəhərin işğalı ərəfəsində Naxçıvana müəmmalı səfəri ətrafında dolaşan şübhələr də narahatlıq doğuran məqamlardan idi. Üzərimdə qurulan sifarişli məhkəmə zamanı şahid qismində məhkəməyə təşrif buyurmuş cənab Məmmədov mənim bu (iqtidara görə, yersiz) sualımla üzləşməli oldu. Elman Məmmədovun cavabı: “Bəli, Xocalının işğalından öncə Naxçıvana səfər etmişdim. Heydər Əliyev böyük sərkərdə idi. Onun təcrübəsindən və biliklərindən yararlanmaq istəyirdim”. İngilislər demişkən: “no comments”.
Цитата:
Сообщение от Nana Посмотреть сообщение
Хан, в вопросе Эйнуллы я поддерживаю Ска, потому как не считала его жертвой. И если мы не прощаем, то ходжалинцы будут помнить его ложь.
Дорогая Nana xanım, как видите, не все так просто (впрочем, Анна bəy считает, что у меня всегда все не просто ).

С Эйнуллой поступили не по справедливости.

prostak вне форума   Ответить с цитированием