Показать сообщение отдельно
Старый 17.11.2010, 04:23   #2492
Местный

Поблагодарили 2,198 раз(а) в 1,381 сообщениях
Вес репутации: 114
Хикмет Гаджи-заде на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

«Onlarsız nə bayram»
AZADLIQ RADIOSU 16.11.2010
Vüsalə Əlibəyli

Hikmət Hacızadəyə telefonda deyəndə ki, bayramla əlaqəli hal-əhval tutmaq istəyirəm, əvvəlcə dərindən çəkdiyi ah fasilə yaratdı. Sonra isə razılıq aldım. Mənzilin qapısı üzümə gülərüzlə açıldı. Bir ildən çoxdur həbsdə olan bloqqer Adnangilin evinə buyurmuşdum:

BUNA DA ÖYRƏŞDİK…

- Əhval-ruhiyyə çətindir əlbəttə ki, Adnana görə, amma adam öyrəşir sonunda. Gündə bir dəfə məktub yazırıq, gündə bir məhkəməyə kağız aparırıq, həftədə bir dəfə Adnanın yanına gedirik. Hazırlaşırıq yanına getməyə, bu da bizim həyatımız, buna da öyrəşdik…

Adnanın atası Hikmət Hacızadə deyir ki, belə bir vəziyyəti yaşayan təkcə onların ailəsi deyil:

HƏRƏ BİR DƏRDDƏDİR

- Hərə bir dərddədir, gərək mən də bir-bir oturum zəng edim. Yaxşı ideya verdin mənə (gülür) amma qurban verməyə də imkan yoxdur. İşlətməyə başqa söz tapmaq lazımdır…

Sonunda mənə üzərində «Free Donkey» – «Azad Eşşək» - yazılmış plakatı hədiyyə edir və sağollaşır.

Adnanla birlikdə xuliqanlıq ittihamıyla həbs edilmiş digər bloqqer Emin Millinin anası Novella Abdullayeva ilə də əlaqə saxladıq. Amma o bildirdi ki, indi danışmaq istəmir, əsl bayram keçirəndə - yəni «Emin evə qayıdanda görüşərik» dedi…

Elə qonaq olduğum iki evdə də bayramı – yəni övladlarının evə döndüyü günü gözləyirdilər…
http://www.azadliqradiosu.az/content...e/2221829.html
Изображения
Тип файла: jpg Hik&donkey Poster.jpg (17.1 Кб, 0 просмотров)

Хикмет Гаджи-заде вне форума   Ответить с цитированием