Тема: Свинство-2
Показать сообщение отдельно
Старый 06.07.2010, 16:36   #66
Местный

Поблагодарили 352 раз(а) в 277 сообщениях
Вес репутации: 69
Natiq Ceferli на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Scarlett Посмотреть сообщение
Да, с Арабул поступили по свински. И не только с ним.....

Arabulun etirafı…

5 июля 2010 10:22

Yerli KİV-lərdən birinin verdiyi məlumata görə, Hüseyn Arabul yeni bir kitab yazıb, və bu kitab bu sözlərlə başlayır:

“Insanlar kimi mən də bir gün öləcəm. Ölümdən sonra mənə desələr ki, cənnət Azərbaycandadır, səni ora göndəririk, mən qəti etiraz edərəm. Azərbaycanda olan cənnətə getmək əvəzinə Allahımdan məni bir səhrada olan cəhənnəmə göndərməsini xahiş edərdim. Bu məmləkətdə mürdəşirdən də acgöz və insafsız məmurlar, insanlığını yaddan çıxarmış vəzifə sahibləri gördüm. Heç kimə cəhənnəmdə də belə adamlara rast gəlməyi arzulamazdım”.

Əgər bu məlumat doğrudursa, və o belə bir kitab yazıbsa, və kitab bu sözlərlə başlayırsa, Arabulun əsərini oxumaq maraqlı olardı. Amma, elə həmin Arabul, Bakıda rüşvət verəndə, məmurlarla iş birliyi quranda, ağlı, məntiqi, dürüstlüyü harada idi? Gərək onun başına qapaz dəyəydimi ki, həqiqətləri dərk etsin və danışsın? Bunu anlamağa çətinlik çəkirəm.

Söz misalı, bir neçə gün bundan öncə, Ərdoğan «Ulusa Səsləniş» çıxışında dedi: «Biz Türkiyə olaraq, həmişə haqqın, ədalətin, məzlumun, əzilənin yanında olacayıq, dünyanın hər hansı bir yerində haqq və ədalət tapdanarsa, biz buna qarşı olacağıq». Bu sözləri deyən bir lider, özü də, reqionda güc və söz sahibi olmağa iddialı olan bir lider, sonradan bizim hakimiyyətə, dostum-qardaşım deməyə mənəvi haqqı yoxdur. Bilirəm ki, «real poıitik» ayrı məsələdir, amma sözü və əməli düz gəlməyən bir insan, reğional lider olma şansını «iyicə zorlayır»…

Elə Arabul da, rüşvət verərək, «dostum-qardaşım» deyərək, gəlmişdi bu ölkəyə, sonunu gördük. Nə isə, dürüst olmaq lazımdır, dürüst, və tək başına qapaz dəyəndə yox, həmişə doğruları danışmaq lazımdır…

Natiq Ceferli вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Xan (07.07.2010)