Показать сообщение отдельно
Старый 10.11.2009, 00:14   #10
Местный

Поблагодарили 352 раз(а) в 277 сообщениях
Вес репутации: 69
Natiq Ceferli на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

Цитата:
Сообщение от Ziyadli Посмотреть сообщение

Эркин несомненно в будущем великий человек. Мыслитель.

Ты понял отрывки из его статьи. И сделал какие-то выводы. И открыл эту тему.

И эта тема обо всем и ни о чем. Т.е. пустопорожный разговор на эмоциях.

Во первых, к кому ты обрашаешся?

Во вторых, какова цель этот обрашения?

Вот прочитай... пойми... а потом разберем статью Эркина и какие выводы ты из них сделал
Bəli, elədir, razıyam, və bizim fikirlərimizin üst-üstə düşməsinin bariz nümunəsi odur ki, biz ikimiz də, REAL-ın həmtəsisçiləriyik.

Yalan danışırsan, mən temanı açma nədinini, Türkiyə bölümündə yazmışdım, heç olmasa gir oranı oxu. İnsanların vicdanı olsa, bəs edər sözlərini, bir neçə dəfə yazmışam forumda, özü də Erkinin bu statyasını yazmamışdan bir neçə gün əvvəl. Erkin bu məqaləni 6 noyabrda yazıb. Heç olmasa, bir öyrən məsələni, sonra nəsə yaz. Sənin "müəllim" ritorikan, nəinki bezdirici, hətda iyrəndiricidir.

Mən burda kı yuzerlərə müraciət edirəm, çünki bir neçə dəfə, onlardan "kritika arqumentli olmalıdır" tezisini eşitmişəm. Və onlara cavab verdim. Sizləri düşünməyə dəvət etdim.

Nə məqsəd olmalıdır ki? Sənə necə dəfə demək olar ki, burada, bu forumda, nə elektorat var, nə aktiv vətəndaş, nə də geniş aidiyoriya. Burda təbliğat aparmaq, nəinki gülünc, hətda ağılsızlıqdır. Bunu anlamaq sənin üçün belə çətindir?

Mənim yazdıqlarıma BİR ARQUMENT belə gətirmədən (xeyrinə, və ya, əksinə), güya, ağıllı bir poza alaraq, ümümi və mənasız sözlər yığını yazmısan. Konktret, nə demək istəyirdin? Nə ilə razısan, nə ilə yox? Bu forumun özəlliyi ondadır ki, az miqdarda olsa da, düşünən insanlar yığılıb bura, və biz bir-birimizlə informasiya mübadiləsi edirik, fikirlərimizi bölüşürük, təblığat aparmırıq, bu mənasızdıd, burada kı insanlar, ARTIQ FORMALAŞMIŞ insanlardır. Çox çətindir bunları anlamaq?

P.S. Sən, və burada bir neşə nəfər, mənim hər yazdığıma qarşı belə münasibət göstərməyinizin səbəbini yaxşı bilirəm. Bu sizlərin "müdafiə pərdənizdir". Yəni, mənimlə razılaşsaz, gərək onda HƏRƏKƏT edəsiz, MÜBARİZƏ aparasız, amma bu sizlik deyil. Çox ümüd edirəm ki, məni düzgün başa düşdün.

Natiq Ceferli вне форума   Ответить с цитированием