Показать сообщение отдельно
Старый 25.06.2009, 14:59   #816
Местный

Поблагодарили 769 раз(а) в 517 сообщениях
Вес репутации: 88
Xan скоро придёт к известности
Мои фотоальбомы

Заранее извиняюсь, эта информация имеет косвенное отношение к теме. Просто соответствующая тема про РЕАЛ временно закрыта.
Ильгара Мамедова не пустили в эфир. АНС-у запретили. Текст с Йени Мусавата. Вопрос к Натигу или кому-нибудь из РЕАЛа: это правда?

“İLQAR MƏMMƏDOV EFİRƏ ЗIXSA, ANS BAĞLANACAQ”
ANS-də canlı yayıma bir neзə dəqiqə qalmış REAL rəhbərinin studiyanı tərk etməsi əmri gəlib
Hakimiyyətin telekanallara yeni qadağa qoyduğu barədə dьnənki sayımızda məlumat vermişdik. Qeyd etmişdik ki, bir neзə gьn цncə ANS telekanalında canlı yayımlanan verilişə "Azərbaycan Naminə" İctimai Forumun prezidenti Eldar Namazov və Respublikaзı Alternativ (REAL) Birliyinin rəhbəri İlqar Məmmədov buraxılmayıblar. Adıзəkilən şəxslər verilişə dəvət olunsalar da canlı efirin başlanmasına bir neзə dəqiqə qalmış verilişdə iştirak etmələrinin qarşısı alınıb. Dьnənki sayımızda Eldar Namazov belə bir hadisənin olduğunu nə təkzib, nə də təsdiq edib.
Xəbərdə adı keзən İlqar Məmmədov dьnən redaksiyamızla əlaqə saxlayaraq, maraqlı aзıqlamalar verdi. Onun aзıqlamasını əslində bizim yazdıqlarımızın həqiqəti əks etdirdiyinin sьbutu adlandırmaq olar.
İlqar Məmmədovun dediklərini olduğu kimi təqdim edirik: “Mənim də ьzv olduğum Avropaya İnteqrasiya Komitəsinin təmsilзilərindən bir neзə nəfəri ANS-in iyunun 20-də saat 15.15-də canlı efirə gedən verilişinə dəvət etmişdilər. Sabit Bağırov, Mehriban Vəzir, Eldar Namazov və mən verilişdə iştirak etmək ьзьn ANS-ə getdik. Veriliş başlamağa 3-4 dəqiqə qalmışdı, canlı efirə зıxmağımız ьзьn yerlərimizi tutmuşduq, mikrofonlara qədər təchiz olunmuşduq. Qəfildən ANS-in meneceri son dərəcə həyəcanlı, emosional vəziyyətdə studiyaya daxil oldu. Tələb etdi ki, İlqar Məmmədov canlı efirə зıxmamalıdır. Səbəb kimi də dedi ki, İlqar Məmmədov verilişə зıxsa, ANS-i bağlayacaqlar. Bu ilin 19 martında ANS-də verilişlərin birində kəskin зıxış etməyimi xatırlatdı və dedi ki, həmin зıxışdan sonra mənim efirə buraxılmağıma yuxarıdan qadağa qoyulub. Menecerə dedim ki, əgər mənim canlı efirdə iştirakım telekanala problem yaradırsa studiyanı tərk edə bilərəm. Dedi ki, bəli, problem yaradır, xahiş edirəm tərk edin. Eldar Namazov mənim canlı efirə buraxılmamağıma etiraz olaraq, verilişdə iştirak etməkdən imtina elədi”.
İ.Məmmədov martın 19-dan sonra heз bir telekanalın canlı efirinə buraxılmadığını bildirdi: “Bьtьn telekanallara bu barədə tapşırıq verilib. ANS-dən başqa digər kanallar hətta canlı efirə yayınlanmayan verilişlərinə də dəvət etmirlər. ANS-də isə hərdən dəvət edirlər. ANS sağ olsun ki, heз olmasa canlı yayımlanmayan verilişlərinə dəvət edir. Mən ANS-i qınamıram. Ona gцrə ki, qoyulan senzura Azərbaycandakı ьmumi durumu əks etdirir. Biz цlkədə sцz azadlığının durumunu nə vəziyyətdə olduğunu bilirik”.
İ.Məmmədovun fikrincə, beynəlxalq əlaqələri зox olduğu ьзьn hakimiyyət ona başqa cьr təzyiq etmir: “Hələ ki efiri ьzьmə bağlamaqla kifayətlənirlər”

Похоже РЕАЛовцев начинают опасаться. Условия в стране не справедливые. А потом кто-то винит оппозицию в слабости.

Xan вне форума   Ответить с цитированием