Показать сообщение отдельно
Старый 22.03.2007, 16:41   #115
Местный

Поблагодарили 1,661 раз(а) в 1,294 сообщениях
Вес репутации: 255
Arian на пути к лучшему
Мои фотоальбомы

<div class='quotetop'>Цитата(matin @ 22.3.2007, 15:18) [snapback]45033[/snapback]</div>
Цитата:
Iqtisadi anlayishlar da modern iqtisadiyyatlara nisbetde oz mahiyyetini itirir ve ya deyishir. Nezere alsaq ki, modern iqtisadiyyatlar struktur baximindan evvelkine nisbeten daha da tekminleshmish, iqtisadi syaset aletleri deyishmish ve daha effektiv olmushdur, onda hyper inflyasiya anlayisi oz mahiyyetini nisbeten deyishir. Eger ekser inkshaf etmish olkelerde meqsed qiymet stabilliyini 2-3% inflyasiya cherchivesinde saxlamaqdirsa ve buna da nail olunursa, Azerbaycanda beyan olmush 15-20% lik inflyasiya ( eger buna inanmaq olarsa, indeksin ozunun hesablanmasinda da dunya tecrubesine nisbetde ferqlilikler var ki, inflyasiya reqemi bizde azaldilir), ustegel gizli inflyasyani da nezere alsaq deye biler ki, bizim iqtisadiyyat, belke de deye bilerik ki hyper inflyasiya heddindedir.
[/b]
Я понял, что у Вас есть некоторые свои мысли, и это весьма интересно. У нас в этой теме вроде задают вопросы уважаемому Эльдару Намазову, и спросил я именно его. Но я обязательно обращусь к Вам, как только мне понадобится квалифицированная консультация в области макроэкономики. Кстати, поскольку Вы уже в нете, можете поинтересоваться из независимых источников о том, что они называют гиперинфляцией. Гугл у Вас открывается?

Arian вне форума   Ответить с цитированием